Altın Yüzük Modelleri

0
83 views

Altın doğal olarak en kıymetli madenlerin başında gelmektedir. Zenginliğin gösterişin sembolü olarak hemen her medeniyetin kullandığı bir araç olmuştur. Alışverişte para olarak dahi kullanılmıştır. Altınla insanlığın tanışması çok eskilere dayanır. Madenlerin ilk kullanıldığı günden itibaren hep değeri insanlar için özel olmuştur. Özellikle kalpli tektaş altın yüzük en çok tercih edilendir.

Altin Yuzukler Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

Altın madeni doğal hali itibari ile şekil alamayan bir yapısı olduğundan alaşımlar vasıtasıyla sertleştirilerek şekil alması sağlanır. Alaşımların maddi değeri altın madenine göre daha az değerli olduğu için takının değerini düşürmektedir. Alaşım ne kadar çok olursa takının maddi değeri o kadar düşebilmektedir. Altın takılar bizim ülkemizde kültürümüzle iç içe bir haldedir. Bu bakımdan hem maddi değeri ile hem de kültürümüzün içinde bir zorunluluk gibi olması sebebiyle vazgeçilmez bir yapıdadır.

Altin Yuzuk Altın Yüzük Modelleri

Takıları incelediğimizde en özel takıların altın yüzükler olduğunu söylememiz mümkündür. Yüzük modelleri değeri itibariyle birçok modelden oluşmaktadır. Tektaş yüzükler, beştaş yüzükler, alyans yüzükler gibi farklı birçok modelden oluşan geniş bir yelpaze barındırmaktadır. Düğünlerde ve özel günlerde yüzükler hediye olarak tercih edilir.

CEVAP VER