İnci Taşı Faydaları

0
131 views

İnci taşı midye ve istiridyeler içinde yetişen çok özel taşlardır. Doğal bir incinin yetişmesi 10 yıl kadar sürerken yeni yeni ortaya çıkan ve çokça üretilen kültür incilerinin oluşması ise minimum 3 maksimum 7 yılı bulur. İnci taşı çok değerli ve zor oluşan bir taş olduğu için maliyeti de doğru orantılı olarak artmıştır. Birçok farklı faydaları olduğu bilinen inci taşı yeri geldiğinde aksesuar olarak kullanılırken bazen de tedavi amaçlı kullanılır.

inci Tasi Faydalari 300x262 İnci Taşı Faydaları

İnci Taşı Faydaları  Nelerdir?

İçeriğinin büyük bir çoğunluğu kalsiyum karbonattan oluşan inci taşının bilinen birçok faydası vardır bunlar arasında cilt ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılması, anne sütünü ve doğurganlığı arttırması, akciğer ve böbrek hastalıklarında faydalı olması, duygu bozukluğu ya da depresyon gibi sinirsel hastalıklarda şifalı olduğu bilinmektedir.

inci Tasi Nedir 300x213 İnci Taşı Faydaları

Ayrıca sevgiyi, alçakgönüllülüğü ve de şefkati simgeleyen inci taşı bu duyguları uyandırmak için kullanıldığı bilinmektedir aynı zamanda da zeka ve sezgi gücünü de uyandırdığı bilinir. Bunun için tedavi amaçlı olarak çokça kullanılmaktadır inci taşı.

CEVAP VER