Zümrüt Kesim ve Özellikleri

0
35 views

Zümrüt aslında bir taşın adı değil; kesimin adıdır. Pırlantaların çeşitli şekillerde kesilmesi sonucunda ortaya çıkan bir taştır. Zümrüt doğadan elde edildikten sonra çeşitli işlemlerden geçirilir. En sonunda da insanların kullanımı için takı kullanımı haline getirilir. Bu aşamada karşımıza çıkan birçok özellik nedeni ile; tıpkı pırlantalar gibi kendine has kesiminin ismini almıştır.

Zumrut Kesimi ve Ozelligi Zümrüt Kesim ve Özellikleri

Zümrüt Kesim ve Özellikleri Nelerdir?

Zumrut Kesimi ve Ozellikleri Nelerdir Zümrüt Kesim ve Özellikleri

  • Zümrüt kesim günümüzde ve uzun yıllar boyunca da en çok tercih edilecek kesim modelidir, diyebiliriz. Hem asil duruşu, hem de sağlam duruşundan kaynaklanan sebeplerden ötürü zümrüt kesim uzun zamandır popülerliğini korumaktadır.
  • Zümrüt kesim modelinin en belirgin özelliği dikdörtgen şeklinde olmasıdır. Ancak diğer dikdörtgen modellerden çok farklı şekilde karşımıza çıkmıştır. Bu modelin kenarlarına ovallik katılarak yuvarlatıldığını görmekteyiz. Bu yüzden de zümrüt kesim son derece sevilmektedir.
  • Fasetleri diğer değerli taşların kesim özelliğine nazaran daha özel şekilde tasarlanmıştır. Kesim şeklinden kaynaklanan sebeplerden ötürü merdiven biçimi ortaya çıkmıştır. Bu da bayanların hoşuna giden bir durumdur.

CEVAP VER