İnci Çeşitleri

0
50 views

İnciler insan sağlığı ile birebir uyum sağlayan ve çakra sistemi, burçlarla her konuda uyumu yakalayan değerli taşlar arasında yer almaktadır. Ülkemizde de sıkça kullanılan ve özellikle gelinliklerde kombin oluşturmak için gelinlerin tercih ettiği taşlar arasındadır. Ancak incinin bazı çeşitleri bulunmaktadır. Bugün sizlerle incinin kaç farklı çeşide ayrıldığını ve bunların ne demek olduğunu göreceğiz.

inci Cesitleri Nelerdir İnci Çeşitleri

İnci Çeşitleri Nelerdir?

  • Doğal İnci; İnciler genel olarak iki farklı gruba ayrılmaktadır. Bunlardan ilki; doğal inci modelleri olmaktadır. Diğer adı ile Oryantal inci adını da alan bu inci modelleri insan etkisi olmadan tamamen doğal koşullar çerçevesinde tatlı ya da tuzlu sularda yaşayan kabuklu canlıların içinde oluşmaktadırlar.

inci Cesitleri İnci Çeşitleri

  • Kültür İncisi; İncilerin iki farklı gruba ayrıldığını söylemiştik. 2. Ve son inci grubu da kültür incileri olmaktadır. Bu inci modelleri ise; tıpkı doğal inci ile aynı evleri geçirmektedir. Doğallardan farklı insan müdahalesinin söz konusu olduğudur. Kültür incileri insanlar tarafından kabuklu canlıların içerisine koyularak olgunlaşması beklenmekte ve bu da değerini azaltmaktadır.

CEVAP VER