Elmas ve Pırlantanın Farkı Nedir?

0
30 views

Takı ya da mücevher almak isteyen herkesin bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Bayanlar takı kullanmak istediklerinde kendilerine göre takı almak istemektedirler. Kıyafetlerine, giyim tarzlarına ve aynı zamanda da zamanın modasına uygun olan takılarını alarak mutlu bir şekilde kullanmak istemektedirler. Eğer siz de  takı kullanımı yaparken pişmanlık yaşamamak isterseniz bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Elmas ve Pirlantanin Farklari Elmas ve Pırlantanın Farkı Nedir?

Elmas ve Pırlantanın Farkı Nedir?

Elmas ve Pirlantanin Farki Elmas ve Pırlantanın Farkı Nedir?

  • Elmas ve pırlanta aslında farklı ürünler gibi dursa da; aslında aynı maddelerin ürünleri olmaktadır. Avrupa ve İngiltere’de bu ayrım çok iyi bir şekilde yapılsa da ülkemizde farklı ürünler olarak bilinmektedir. Elmas ve pırlantalar arasında farklı noktalar vardır ancak ikisi de aynı ürünlerdir.
  • Çok sert maddeler arasında yer alması ile bilinen elmaslar ve pırlantaların en önemli özelliği sert olmalarıdır. Ayrıca bu maddeleri kendileri dışında başka herhangi bir madde kesemez ya da şekil veremez
  • Elmas doğadan alınan bir madendir. İşlenerek takı haline gelmektedir. Elmasların kesilmesi sonucunda elde edilen pırlantalar da ekstra kesim olarak bilinmektedir.

CEVAP VER