Gümüşün Bakımı Nasıl Yapılır?

0
17 views

Gümüş takılarda en fazla karşılaştığımız durumlar o takıların karamasıdır. Kararan takıların kullanımı ne yazık ki bizler için mümkün olmamaktadır. Ancak; gümüşleri kararmadan önce belirli yöntemler yardımı ile daha iyi bir şekilde koruyabilir ve onlar için kararma oranlarını ya da sürelerini geciktirebilirsiniz. Aşağıdaki önerilere uyarak gümüşlerinizin bakımını yapabilirsiniz.

Gumusun Bakimini Yapmak Gümüşün Bakımı Nasıl Yapılır?

Gümüşün Bakımı Nasıl Yapılır?

Gumusun Bakimi Gümüşün Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Spor yaparken farklı hareketlerde bulunduğumuzdan, ev işleri esnasında kimyasal maddelerle temas ettiğimizden ya da bahçe işleri yaparken farklı aletler kullandığımızdan dolayı gümüş takılarımız hasar görerek çizilebilir ve hatta taşı varsa çıkabilir. Bu yüzden de işlerinizi yaparken takınızı kullanmamanız büüyk önem taşımaktadır.
  • Gümüş takılarınızı her zaman kullanmamaya dikkat ediniz. Kullanmadığınız zamanlarda ise; kesinlikle ıslak olmayan kuru ortamlarda ve serin kalacak şekilde korumasını yapınız.
  • Gümüş takılarınızı kullanmadığınız zamanlarda doğru bir şekilde korumak için yumuşak dokulu, kirli olmayan ve sert olmayacak şekilde hazırlanmış bezlerle sarmanız büyük önem taşımaktadır.
  • Gümüş takılarınızı kesinlikle parfüm, dedeorant ya da kimyasal maddelerle temas ettirmeyiniz.

CEVAP VER