Türk Bilim Adamları Altın Üretti

0
38 views

Altın yüzyıllardan beri kullanılan; gerek yatırım açısından, gerekse de takı modelleri arasında sıkça tercih edilen bir madendir. Bu yüzden de bilim adamları tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Türk bilim adamlarının da bu konudaki çalışmaları neticesinde çeşitli aşamalar kaydedildi. Altın üretimi hızlı şekilde yayılırken; artık üretim kelimesi ile Türk milleti yan yana diyebiliriz.

Turk Bilim Adamlari Altin Yapti Türk Bilim Adamları Altın Üretti

Türk Bilim Adamları Altın Üretti

Altın eskiden alışveriş anlamında tercih edilen altınlar, günümüzde genellikle alışverişten ziyade dış görünüme destek vermesi ve bunun yanı sırada yatırım açısından tercih ediliyor. Bu yüzden de altının ticarete etkisi büyük önem taşımaktadır. Bunu bilen bilim adamları da altın üretimi konusunda yıllardan beri çeşitli çalışmalar yapmaktadır.

Turk Bilim Adamlari Altin Uretimi Türk Bilim Adamları Altın Üretti

Yapılan çalışmalar 2016 yılının sonuna doğru sonuç vermeye başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi ve aynı zamanda da Washington Üniversitesi tarafından birlikte yapılan çalışmalar sonucunda çeşitli bakterilerden ve deneylerden elde eden bulgular neticesinde ilk altın üretimi yapıldı. Artık bu ilerleme sayesinde ekonomide Türk rüzgarının da esmeye başlayacağı konusunda düşünceler ön plana çıkıyor.

CEVAP VER