Dünyada Altın Üretimi

0
33 views

Altın eski çağlardan beri insanlar için gelir kaynağı olmuştur. Önemi zaman geçtikçe daha çok anlaşılan ve değer kazanan altın daha önceleri yerin yüzeyinde bulunsa da daha sonrada maden olarak yer altında aranması gerekmiştir. Günümüzde ortalama olarak, dünyada 2500 tona yakın altın üretildiği bilinmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti dünyanın yıllık altı ihtiyacının büyük bir çoğunluğunu tek başına karşılamaktadır.

Dunyada Altin Dünyada Altın Üretimi

Dünyada Altın Üretimi

Altın madeni üretiminde ve sonraki aşamalarında gerek renk değiştirmek gerek se parlatma gibi bazı işlemler için bazı kimyasal maddeler kullanılır. Ancak bu kimyasal maddelerin kullanılmasında bazı kurallar ve de sınırlar bulunmaktadır, bunlar insan sağlığına ve de çevreye karşı olan zararı azaltmak için uygulanan gerekli kuralladır.

Dunyada Altin Sektoru Dünyada Altın Üretimi

Ayrıca gelişen teknoloji ve aracalar sayesinde gerek altın madeninin bulunması gerek se işlenmesi gibi birçok aşama daha kolay ve hızlı hale gelmiştir. Altın madenciliği özellikler 1970 li yıllarda dünyada patlamış ve gün geçtikçe daha da önemli hale gelmiştir. Dünyada işlenebilir altın rezervi 49000 ton kadar olduğu bilinmetedir.

CEVAP VER